Skip to main content

Kaya Yalçın

Kaya Yalçın 1983 yılında Muğla Fethiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye’de tamamladıktan sonra, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi.

2001 yılında Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krizin etkisi ile üniversite öğrenciliği döneminde ağırlıklı olarak siyasal iktisat, makro ekonomi, karşılaştırmalı siyasal iktisat, gelişmelerde olan ülkelerin siyasal iktisadı gibi bölümler arası okumalar yaptı.

Çalışma hayatına 2008 yılında Türkiye İş Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. Elvan Gıda’da iç denetim birimi oluşturulmasında görev aldı ve iç denetçi olarak çalıştı. Ardından Sompo Japan Sigorta’da İç Denetim Müdür Yardımcısı, daha sonra da VSY Biyoteknoloji A.Ş ‘de İç Denetim Müdürü görevlerini sürdürdü. Cavura ARGE Eğitim Danışmanlık şirketinde aktif olarak görev almakta olan Kaya Yalçın, serbest finansal danışmanlığın ardından

Öncelikli olarak, rekabetten, çatışmadan çok paylaşıma önem veririm. Bildiğimi paylaşırsam o bilginin üzerine eklemem gerektiğinin bilincindeyim. İkincisi, gerek yönettiğim, gerekse de parçası olduğum ekiplerde, astlarımı beni zorlayacak hatta eksiklerimi söyleyecek duruma gelmesi için çalıştım, çünkü insan kendi eksiklerini kendisi bulamamaktadır. Üçüncü olarak da iyi bir kolaylaştırıcı olduğumu düşünmekteyim. Yani, bir konuyu parçalayarak basite indirgemeyi severim” diyerek 2022 yılında  Job in Point  eğitmen ve danışmanı olarak partnerlerimiz arasında yerini aldı.
Danışmanlık konuları arasında İç Denetim, İş Akışı, Süreç İyileştirme/Geliştirme, İç Kontrol, Kurumsal Yönetişim ve Risk Yönetimi bulunmaktadır.

İleri seviye İngilizce ve başlangıç düzeyinde Fransızca bilmekte olan Kaya Yalçın’ın hobileri arasında uçurtma sörfü, rüzgâr sörfü, yüzme, kano, futbol, sinema, tarih ve taekwondo bulunmaktadır.